Kütüphane Projesi

Afliva Projeleri

Kütüphane Projesi
Son güncelleme:

Amaç: Öğrenci ve öğretmenlerin eğitim, öğrenim/öğretim, projeler ve kişisel gelişim için ihtiyaç duydukları kitap ve sürekli yayınlara, basılı kopya ve/veya internet üzerinden ulaşmalarını sağlamak. Zaman içinde kütüphaneyi bir bilgi merkezine dönüştürmek.

Durum: 8000 civarında olan koleksiyon zaman içinde eskimiştir. Türkçe ve İngilizce yeni yayınlanan kitaplarla, abone olunan dergilerin sayılarını da arttırarak desteklenmesi gerekmektedir. Personelimiz Yeşim Pehlivanlı asgari ücretle kütüphane sorumlusu olarak hizmet vermektedir. Kütüphanenin açık tutulduğu saatlerin olabildiğince fazla olmasına çalışılmaktadır.

Mevcut kütüphane okulun yenileme çalışması kapsamında 2018 Haziran ayında yıkılmıştır, yerine alt katta daha büyük alanlı bir kütüphane, üstüne 2 kat derslikler ve en üstte bir gözlemevi yapılacaktır. Koleksiyon ve raflar iş bittiğinde yeniden geri taşınmak üzere bahçeye konulan 2 konteynere taşınarak depolanmıştır.

Bütçe ve ihtiyaçlar: İhtiyaçların bilim kurullarından da destek alan bir “kütüphane komitesi” tarafından takibi gerekmektedir. 2017 takvim yılında kütüphane için AFLİVA’ya yapılan şartlı bağışlar 600 TL, harcamalar 29.515 TL olmuştur. İnşaat işlerinin bitimi sonrası, geri taşınma için 3000 TL, 6 bilgisayar için 12.000 TL, sürekli yayınların sürdürülmesi için yıllık 12.000 TL gerekmektedir.

Bu projeye eğitmen olarak destek olmak, öneri getirmek, veya maddi destek vermek için iletişim formunu kullanınız.

Menü