AFL’ LİLERDEN

AFL’ LİLERDEN

AKLIMIZI, MESLEKİ BİRİKİMLERİMİZİ, DOĞANIN VERDİKLERİNİ VE TÜRKİYE’NİN KAZANDIRDIKLARINI SEFERBER EDEREK ANKARA FEN LİSESİNE GELECEĞİN BİLİM ADAMLARINI YETİŞTİRECEK DONANIMI KAZANDIRMAYI VE BERABERİNDE ORTAÖĞRETİM FEN VE MATEMATİK ÖĞRETİMİNİN YENİDEN YAPILANMASINA KATKIDA BULUNMAYI YÜCE BİR SORUMLULUK OLARAK BENİMSEDİK.
REKTÖR, DEKAN, PROFESÖR, DOÇENT, DOKTOR, MİMAR, MÜHENDİS DEMEDEN HEP BİRLİKTE BİLİMSEL DÜŞÜNCEYİ ÖZÜMSEMİŞ VE ÇAĞINA UYABİLEN BİR TÜRKİYE İÇİN EL ELE VERDİK.
HEDEFLERİMİZİN İDDİALI, VAZGEÇİLMEZ VE ERTELENEMEZ OLDUĞUNUN BİLİNCİNDEYİZ.
HER PLANLI GİRİŞİMİN BAŞARISINI BELİRLEYEN 5 KRİTİK FAKTÖRÜN NİTELİKLİ İNSAN KAYNAĞI, ÖRGÜTLENME, PROJE/PROGRAM, MOTİVASYON VE PARASAL KAYNAK OLDUĞUNUN DA BİLİNCİNDEYİZ. AFL’LİLER TOPLULUĞU OLARAK BEYNİMİZ, UZMANLIĞIMIZ, ÖRGÜTLÜLÜĞÜMÜZ, PROJE ÜRETME KAPASİTEMİZ VE YÜKSEK MOTİVASYONUMUZ EN GÜÇLÜ YANLARIMIZDIR.
ANCAK, MADDİ GÜÇ SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA AYNI İDDİADA BULUNMAMIZ OLANAKSIZDIR.
ÇÜNKÜ: İLK MEZUNLARI 50’Yİ AŞMIŞ VE HAYATA ATILMIŞ OLANLARININ DÖRTTE BİRİ ÜNİVERSİTELERİMİZDE BİLİM ADAMI OLARAK ÇALIŞAN AFL’LİLER OLARAK YAŞAMIMIZ BOYUNCA PARAYI DEĞİL, BİLİMSEL ARAŞTIRMAYI; BİRİKİMLERİMİZİ GENÇ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE AKTARMAYI; EN İDDİALI AR-GE PROJELERİNDE İTHAL TEKNOLOJİLERİN YERİNİ ALACAK YERLİ ÇÖZÜMLERİ ÜRETMEYİ VE TEKNOLOJİDE SANAYİYE ÖNCÜLÜK ETMEYİ AMAÇ EDİNDİK. TÜM BU ALANLARDA DÜNYA İLE YARIŞMANIN ÖZLEM VE HEYECANINI YÜREĞİMİZDE DUYARAK; BAŞARDIKLARIMIZIN GETİRDİĞİ TARİFSİZ DOYUMLARDAN GÜÇ ALARAK; BİLİM ADAMINI ÖDÜLLENDİRMEYEN BİR TOPLUMDA MÜTEVAZİ YAŞAM KOŞULLARINA RAZI OLARAK VE ÇOĞU ZAMAN KAZANDIĞIMIZI HARCAMAYA BİLE GÜÇLÜKLE VAKİT BULARAK YOL ALDIK.
BU NEDENLERLE: ANKARA FEN LİSELİLER VAKFI ÇATISI ALTINDA BİLİM EGEMEN BİR TÜRKİYE, ONUN GERÇEKLEŞMESİNE KATKIDA BULUNACAK BİR ORTAÖĞRETİM SİSTEMİ VE BU SİSTEME ÖNCÜLÜK EDECEK BİR AFL YARATMAK İÇİN BAŞLATTIĞIMIZ GÖNÜLLÜ ÇALIŞMALARIN BAŞARIYA ULAŞMASI BU ÖZLEMİMİZİ PAYLAŞANLARIN BİZE VERECEKLERİ MADDİ DESTEĞE ÇOK BÜYÜK ÖLÇÜDE BAĞIMLI OLACAKTIR.
TÜRKİYE’Yİ 21.YÜZYILIN BİLGİ TOPLUMUNA BİLİMSEL DÜŞÜNCEYİ ÖZÜMSEMİŞ GENÇ KUŞAKLARIN OMUZLARINDA TAŞIMAK; BÖYLELİKLE DÜNYA MİLLETLER TOPLULUĞUNDA BUGÜNKÜNDEN ÇOK DAHA GÜÇLÜ BİR KONUMA ULAŞTIRMAK İÇİN GEÇECEK SÜRE DE BU DESTEĞİN BÜYÜKLÜĞÜ ÖLÇÜSÜNDE KISALACAKTIR.

Menü